Blachotrapez

blachotrapezlogo

blachotrapezDachówki blaszane należą do najczęściej stosowanych pokryć dachowych w budynkach mieszkalnych, sakralnych oraz użyteczności publicznej. W pełni zautomatyzowany proces produkcji umożliwia cięcie blachy na żądaną długość umożliwiając tym samym realizacje najbardziej nietypowych zamówień, przy jednoczesnym ograniczeniu ilości odpadów. Firma Blachotrapez oferuje blachodachówki w kilkunastu kolorach z powłoką poliestrową, Pladur® Eco Protect ThyssenKrupp, aluminium oraz Colorcoat HPS2000® Ultra. Atutem dachówki blaszanej jest jej wyjątkowa lekkość. Waga 1m2 blachy wynosi ok. 4,5 kg. Lekkie pokrycie nie obciąża nadmiernie i nie narusza konstrukcji całego budynku.

blachotrapez2Blacha trapezowa jest wyjątkowa dzięki swej prostocie i wyrazistej formie. Pozwala realizować efektywne konstrukcje, które często przełamują tradycyjny podział na dach i fasady. Szeroka rozpiętość grubości blachy od 0,5 do 1,25 mm, możliwość cięcia na wymiar i bogata kolorystyka, stwarzają nieograniczone możliwości jej zastosowania. Ważną zaletą blachy trapezowej jest jej sztywność oraz wytrzymałość określona wysokością profilu. Do małych i średnich obiektów polecamy blachy trapezowe o profilu: T8, T14 plus, T18,T18 plus, T35, T35 plus, T50, T55, T55 plus, T60. Blachy T90 i T135 stosowane są w przydadku dużych obiektów usługowych czyli hal produkcyjnych.

blachotrapez3Panel dachowy z rąbkiem stojącym. Polecany głównie do renowacji obiektów objętych ochroną konserwatorską i sakralnych a także wykorzystywany również do nowo budowanych apartamentowców, nowoczesnych budynków jednorodzinnych i użyteczności publicznej. Dzięki szybkości i prostocie montażu znacznie przewyższa blachy z rąbkiem podwójnym, natomiast podwyższona sztywność daje możliwość układania go na łatach bez konieczności deskowania połaci. Niniejsze zalety pozwalają również na stosowanie panelu jako panelu ściennego zapewniając oryginalne wykończenie elewacji w układzie pionowym i poziomym. Zaprojektowany zamek zatrzaskowy pozwala na szybkie i pewne łączenie paneli bez potrzeby stosowania dodatkowych elementów łączących. Natomiast rozmieszczenie otworów montażowych wzdłuż rąbka sprawia, że wkręty mocujące są załonięte przez sąsiedni panel. Do montażu panelu stosuje się wkręty montażowe lub samowiercące z łbem 4,2z25mm. Ilość wkrętów – 4szt/m2. Efektem jest pokrycie dachowe o wysokiej estetyce bez widocznych mocowań.

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

 

Obróbki blacharskie są nieodłącznym elementem każdego prawidłowo wykonanego pokrycia. Zabezpieczają przed podciekaniem i podlewaniem, a jednocześnie spełniają funkcję estetyczną.