Zaprawy, narzędzia

zaprawa

Ściany z bloków SILKA i bloczków YTONG są murowane na systemowe zaprawy do cienkich spoin. Tylko prawidłowe stosowanie zapraw do cienkich spoin SILKA i YTONG jest gwarancją wymurowania gładkiej i równej ściany. System 20 cm to nie tylko bloczki SILKA i YTONG oraz zaprawy. To także narzędzia, dzięki którym możliwe jest poprawne murowanie. Systemowe narzędzia SILKA i YTONG usprawniają i przyspieszają prace na budowie. Dzięki nim masz gwarancję, że dom został właściwie zbudowany.

Produkty uzupełniające:

Zaprawa murarska SILKA-YTONG, do wykonywania cienkich spoin,
Zaprawa murarska SILKA-YTONG zimowa,
Zaprawa do wypełniania ubytków – przeznaczona do wypełniania ubytków w murze z betonu komórkowego. Współczynnik przewodzenia ciepła zaprawy zbliżony jest do parametrów muru z betonu komórkowego.
Zaprawa murarska SILKA-YTONG z ziarnem podporowym – umożliwia korektę ewentualnych różnic w wysokościach bloków. Pomaga w łączeniu ścian wykonanych w różnych systemach (łączenie na łączniki metalowe lub strzępia).

 

łącznik
Kotwa do murów szczelinowych PK 31
Kotwa z blachy nierdzewnej, przeznaczona do łączenia warstwy konstrukcyjnej z warstwą elewacyjną, w murze warstwowym, szczelinowym.
Przystosowana do muru konstrukcyjnego murowanego na zaprawie do cienkich spoin o grubości do 3 mm.
Długość kotwy 310 mm.
Kotwa z blachy nierdzewnej.

zbrojenie
Zbrojenie do spoin wspornych, l x b = 3,05 m x 19 cm
Przeznaczone do wzmacniania ścian szczególnie wytężonych (ściany wysokie lub długie), zbrojenia stref podokiennych i włączania do współpracy elementów docieplenia wieńca.

 

 

narzędziaKielnie systemowe YTONG odbiegają nieco wyglądem od tradycyjnych narzędzi murarskich. Jednak ma to swoje uzasadnienie w sposobie murowania. Zaletą materiałów produkowanych przez Xella Polska jest ich bardzo duża dokładność wymiarowa, dzięki czemu istnieje możliwość murowania na cienkiej spoinie. Dzięki kielniom YTONG można dokładnie rozprowadzić zaprawę, zachowując jej grubość w przedziale 1-3 mm, co gwarantuje dokładne przyleganie bloczków w warstwach i eliminuje ryzyko powstawania mostków termicznych w ścianie. Trzeba pamiętać, że gruba warstwa zaprawy to miejsce, przez które ciepło ucieka z domu.

Kształt kielni systemowych YTONG  został opracowany także z myślą o wygodzie wykonawcy. Ponieważ szerokość kielni jest dopasowana do szerokości bloków SILKA i YTONG, zaprawa rozprowadzana jest równomiernie na całej powierzchni bloczka. Nic nie kapie po bokach, a wymurowana ściana pozostaje czysta.narzędzia2