ADL

Oferta - pustaki ceramiczne

Ceramika Porotherm to nowoczesne materiały do budowy ścian domu. Wszystkie zalety tradycyjnie produkowanych wyrobów ceramicznych zostały dzięki procesowi poryzacji wzmocnione – to materiał m.in. cieplejszy, lepiej „oddychający”, bardziej precyzyjny wymiarowo, łatwiejszy w stosowaniu i bardziej ekonomiczny podczas budowy i eksploatacji domu. 
Ceramikę Porotherm cechuje doskonała zdolność akumulacji ciepła. Pustaki z ceramiki za sprawą systemu szczelin i porów, które utrzymują nagrzane powietrze wewnątrz. 
Pustaki Profi i Dryfix są z precyzją szlifowane od góry i od dołu. To sprawia, że mają niespotykaną dotąd dokładność wymiarową, wynoszącą 0,3 mm. Idealnie gładkie pustaki można murować na cienkie spoiny (o grubości ok. 1 mm). Dzięki szlifowaniu zaprawa przylega do nich bardzo dokładnie. Pustaki szlifowane to także znaczne zmniejszenie zużycia zaprawy i lepsze parametry termiczne gotowej ściany.

Porotherm Dryfix

Porotherm Dryfix już wypalony w piecu jest szlifowany maszynowo, tak by powierzchnie wsporne pustaka, na które nakłada się zaprawę były idealnie gładkie. Dokładność szlifowania to aż 0,3 mm. To gwarantuje, że zaprawa będzie perfekcyjnie przylegała, a spoina nie przekroczy 1 mm. Grubość spoiny w technologii Porotherm Dryfix to ok. 1 mm. Daje to różnicę o ok. 11 mm w stosunku do zaprawy tradycyjnej, dlatego pustaki „Dryfix” są nieco wyższe niż pozostałe – ich wysokość to 249 mm – tak by po wymurowaniu utrzymać moduł ściany 250 mm. Między innymi dzięki temu pasują tu pozostałe elementy systemu Porotherm, jak nadproża czy stropy.

Porotherm Profi

Porotherm Profi upraszcza wykonanie prac murarskich, co równocześnie ma wpływ na wyższą jakość wykonawstwa, a dzięki temu, że jest kompleksowy, również znacznie je przyspiesza. W przypadku ścian jednowarstwowych precyzja murowania przekłada się na zminimalizowanie ryzyka powstania mostków termicznych, które tworzy zaprawa mająca mniejszą izolacyjność cieplną niż mur. Dzięki szlifowanym powierzchniom wspornym pustaków można je murować na zaprawę cienkowarstwową pozwalającą uzyskać spoiny o minimalnej grubości, które nie będą tworzyć mostków termicznych.

Porotherm P+W

Porotherm E3 oraz Porotherm P+W należy zaliczyć do klasycznych wyrobów Porotherm. Ich wyróżnikiem jest murowanie na spoinę tradycyjną (ok. 12 mm). Można z nich wykonać wszystkie rodzaje ścian.